Day R survival

Nukleární katastrofa proměnila Sovětský svaz v místo plné nebezpečných mutantů, čistá voda je cennější než zlato a v troskách měst Vás klidně zabijí pro konzervu hovězího, kterou máte schovanou v batohu. Tedy pokud Vás dříve nezabije radioaktivní déšť, co chvíli padající z temné oblohy.

Day R survival je postapokaliptycká RPG dostupná pro smartphony s operačním systémem Android nebo iOS. Principem hra trochu připomíná stařičkou legendu Fallout. Hlavní hrdina se probouzí ve zničeném městě s totální ztrátou paměti a po nezbytném intru Vás hra vypustí do světa, kde budete bojovat o každou kapku vody a jídla. Střípky informací, které budete nacházet, Vás povedou tisíce kilometrů od Evropské části Ruska až na dalekou Sibiř. Celou dobu se přitom pohybujete na globální mapě a pouze v případě vstupu do města či boje se herní prostředí mění. Při boji i běžném cestování Vám pomáhá široká škála dostupných perků zvyšující šanci na nalezení surovin a zlepšující Vaše bojové schopnosti.

Ve hře je navíc od zmíněného Fallouta dostupný velmi dobře vybudovaný systém “craftění”, bez kterého by nešlo v pustině přežít. Od jednoduchých filtrů na vodu, pazourkového kopí a běžného oblečení se postupem času prokoušete k výrobě střelného prachu, primitivních střelných zbraní a vše zakončíte stavbou vlastní základny s chemickou laboratoří na výrobu pokročilých léků. Celá hra získává na kráse když se hráč dostává do první osady. V osadách přibudou první postranní úkoly za které získáváte nejen peníze pro nákup dalších surovin, ale i reputaci zvyšující portfolio výrobků dostupných u místních trhovců. Vývojáři často přidávají nové předměty a úkoly, často tématicky zapadající do do určitého časového období. Hra tak nabízí stovky hracích hodin i po skončení hlavní dějové linie.Až potud by snad hře nešlo nic vytknout.

Mobilní hra na přežití Day R
Ukázka zbrojí z pozdějších fází hry
Hmyzí úl v rozvalinách města

Bohužel ale, i v případě Day R survival se najde několik nedokonalostí, které hře zbytečně ubírají na kráse. Hru se totiž vyplatí hrát především online. Offline mód je sice také dostupný, ale přijít o interakci s ostatními hráči je poměrně škoda. Jenže právě možnosti spolupracovat s jinými hráči je silně omezena a vzhledem k principům hry se asi do budoucna moc velkých změn nedočkáme. Boj je omezen pouze na kooperaci proti NPC. Probíhá totiž výlučně tahově a proto žádné PVP, které by hru zásadně okořenilo, čekat nemůžeme. Ačkoliv NPC osady, které se navíc sdružují do jakýchsi obchodník guild, nabízejí vlastní měnu pro nákup a prodej, mezi hráči je povolena jen výměna některých surovin. Mnohé důležité předměty od ostatních prostě nekoupíte.

I přes drobné online nedostatky patří Day R mezi to lepší postapo, které na mobilních platformách najdete. Navíc je hra v základní verzi dostupná zdarma.

Inventář
Bojové prostředí hry
V každé vesnici či městě lze nakoupit zásoby

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*