Mother/Android – Matka versus Android

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí.

Jednou na naší planetě vypukne jaderná válka, jednou lidstvo decimuje vražedný virus, jednou útočí agresivní roboti. Apokalyptických scénářů je zkrátka dostatek. Na vždy se ale podaří dané téma dobře uchopit…

Vzpoura strojů ve snímku Matka vs. Android je dokonalým příkladem dobrého námětu se špatným zpracováním. Hlavní hrdinka Georgie v podání Chloë Grace Moretz putuje se svým přítelem Samem (Algee Smith) divočinou a schovává se před androidy, kteří se vzbouřili lidem. Chloë nedávno přežila Pátou vlnu a osvobodila zemi od invaze z vesmíru. Má tedy jisté zkušenosti se zachraňováním světa. V novém snímku to má o poznání těžší, protože roboti nejsou její jediný problém. Strach o nenarozené dítě ve zničeném světě je větší než strach z androidů.

Výkon hlavní protagonistky je jedním z mála důvodů proč si film vůbec pustit. Pokud tedy pomineme další přírůstek do sbírky každého milovníka postapo žánru. Cesta osamělé a k smrti vyděšené dvojice hlubokým lesem, poslední zbytky odporu z řad bývalých vojáků, honička na motorce či robotické tváře jinak lidských androidů. To všechno může působit jako lákadlo, ale je to zoufale neoriginální a kroky protagonistů dopředu čitelné. Nedá se říct, že by byl film vyloženě špatný, ale místy trochu nudí. Mnohdy máte pocit, že jste podobnou scénu už někde viděli. Atmosféra se vytrácí a žádný apokalyptický adrenalinový koktejl nečekejte. Hlubokou stopu v postapo kultuře tenhle přírůstek bohužel neudělá.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*