The 5th Wave – Pátá vlna

Země zničená čtyřmi vlnami útoků se proměnila v pustinu. Teenagerka, která zoufale hledá svého bratra, spojí v očekávání páté vlny síly s cizincem.

Emzáci opět útočí na naši modrou planetu. Tentokráte našli největší slabiny pozemšťanů a během čtyř vln téměř celou lidskou rasu vyhubili. Ti co měli štěstí opustili města a zakládají osady uprostřed lesů. Život už pro nikoho není jako dřív.

Šestnáctiletá Cassie (Chloë Grace Moretz) přichází se svým otcem a malým bratrem do jedné z osad, aby snad konečně našli místo k životu. Dlouho se však z nového místa neradují. Do osady totiž přijíždí armáda a odváží všechny mladistvé pryč. Cassie ale do autobusu nenastoupí…

Scénáristé snímku Pátá vlna se nechali inspirovat románem amerického spisovatele Ricka Yanceyho. A hned na začátku je nutné poznamenat, že nabídnutý knižní potenciál úplně nevyužili. První minuty filmu jsou věnovány retrospektivním zábleskům na život před katastrofou a první vlny útoků. Film během úvodu nabízí slušný rozjezd, který ale nedokáže udržet. Hlavní hrdinka nestihne nastoupit do autobusu ve chvíli, kdy hrozí pátá vlna útoku. Začíná zoufalá snaha přejít stovky kilometrů divočinou, protkaná milostným románkem s podivným cizincem. Během těchto pasáží si divák ještě užije nějaké to postapo pokoukaní na zničené domy a stará auta na dálnicích. Pak se ale film promění v akční střílečku dětí, které díky super výcviku bojují jako mariňáci na Guadalcanalu. Nelze sice upřít mladým hercům herecká snaha, na jejich výkonech rozhodně film nepadá. Ale druhá polovina filmu celkově stahuje film do akčního průměru.

1 trackback / pingback

  1. Mother/Android – Matka versus Android – Postapo Kultura

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*