Bird box ( V pasti )

Postapokalyptických thrilleru není nikdy dost. Zvláště těch, které jsou natočeny podle kvalitní knižní předlohy. Nechápu jak mě mohl zrovna tento snímek tak dlouho unikat.

Bird box už je nějaký ten pátek na světě. Premiéru si odbyl 14. prosince 2018, o týden později se představil i na streamovací platformě Netflix. A po právu se rychle stal velmi populárním. Ačkoliv kritika film často nešetřila a celkové hodnocení je jen slabě nadprůměrné, pro milovníky „konců světa“ je to další kousek do sbírky. Nutno říci, že poměrně povedený.

Neznámá síla vstoupila na svět a kdokoliv ji spatří, zešílí a spáchá sebevraždu. Jedinou šancí jak přežít je zůstat zavřený doma, zatemnit okna a už nikdy v živote nespatřit oblohu. Mladá Malorie, v podání Sandry Bullock, se právě vrací z posledního vyšetření před porodem, když neznámo udeří. Spolu s pár přeživšími se jí podaří dostat do domu jehož majitelem je starší a značně nerudný Douglas (John Malkovich). Pro malou skupinku začíná boj o jídlo a léky, přichází nevyhnutelné otázky. Přežil ještě někdo? Dokáže někdo téhle síle vzdorovat?

Děj filmu je rozdělen do dvou časových linií, které se na konci celkem příjemně propojí. Sandra Bullock vypadá pořád mladě, John Malkovich je pořád slušně depresivní. Ostatní tuto dvojici velmi dobře doplňují. Tempo filmu až na vyjímky slušně odsejpá a všechno podbarvuje kvalitní hudba. Rodina postapo maniaků si ve filmu najde to pravé ořechové (vykrádačky obchodů, vynálezy jak přežít venku se zavázanýma očima). Vypadá to, že filmu nelze skoro nic vytknout.

Jenže opak je v tomto případě pravdou. Z filmu se v poslední třetině stane road movie po divoké řece se zavázanýma očima a nějak nestíhá odpovědět na řadu dalších otázek, které Vás při sledovaní jistě napadnou. Asi nezbývá nic jiného, než sáhnout po knižní předloze.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*