Snowpiercer ( Ledová archa ) – první série

Planeta zamrzla a v obřím vlaku, který krouží po zeměkouli, se poslední lidé snaží bok po boku přežít v křehké rovnováze.Sedm let před začátkem příběhu vypustí vědci do vzduchu chemické látky ve snaze zastavit globální oteplování. Teploty klesnou hluboko pod bod mrazu a učiní planetu neobyvatelnou. Nebýt miliardáře pana Wilforda, který navrhl vlak jezdící kolem světa, lidstvo by vyhynulo. Tři tisíce posledních obyvatel planety ve vlaku dlouhém jeden tisíc a jeden vagón.

Zatímco v první třídě žije hrstka lidí v luxusu s dostatkem jídla i lékařské péče, na „ocase” vlaku strádají stovky cestujících. Křehkou rovnováhu se daří udržet jen díky drastickým opatřením. Události se dají do pohybu po záhadné vraždě jednoho z cestujících v předním vagónu.

Ledová archa je seriálovou adaptací úspěšného francouzského komiksu Le Transperceneige od streamovací služby Netflix. V hlaní roli se představí Daveed Diggs jako Adre Layton, bývalý policista, který je povolán ze zadních vagonů, aby pomohl s vyšetřováním vraždy. Stává se jakýmsi neoficiálním vůdcem ocasu. Proti němu stojí vedoucí vlaku Melanie, v podání Jennifer Connelly, která mluví ústy samotného pana Wilforda.

Pravdou je, že nejzajímavější je na seriálu právě jeho námět. Obří vlak, který nesmí zastavit, aby lidstvo nevymřelo, je pro postapo maniaky rozhodně zajímavý přírůstek do sbírky. Vše ostatní je jen lehce nad průměrem a desetidílná série sice neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Děj se mnohdy hodně táhne a některé nelogičnosti prožitek vyloženě kazí. Jennifer Connelly drží laťku poměrně vysoko, bohužel né všichni jí dokáží zdárně sekundovat. Od seriálu s takovým potenciálem je to opravdu málo.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*