Seriál The Rain přinesl vražedný déšť ze Skandinávie

Většina obyvatel Skandinávie padla za oběť viru přenášenému deštěm. O šest let později hledají dva mladí sourozenci a pár dalších přeživších bezpečí – a odpovědi.

Mladá teenagerka a její malý bratr jsou na popud svých rodičů nuceni schovávat se v podzemním krytu. Na povrchu planety je z neznámých důvodů rozprášen smrtící virus, který pomocí deště zahubí každého kdo se nestihne schovat. Kapky smrti nutí děti přežívat v krytu mnoho let do doby, než se zablokuje přívod vzduchu. Pak nezbývá než bezpečné podzemí opustit a vyjít na povrch. Svět venku se ale úplně změnil.

V posledních letech se v Evropě nebývale urodilo a vedle Tribes of Europa (Německo) či Into the night (Španělsko) se objevil i dánský seriál The Rain – Déšť. Stejně jako u předešlých dvou zmiňovaných je i tenhle skandinávský příspěvek do postapo kultury obsazen vcelku neznámými hereckými tvářemi. Dánsko rozhodně není zemí, která by chrlila jeden snímek za druhým a tak je dost pravděpodobné, že herce uvidíte na obrazovkách vůbec poprvé. Žádný dechberoucí výkon od nich ale nečekejte. Děj seriálu sice dokáže zaujmout, ale časté nelogické dějové vrtochy a zvláštní rozhovory hlavních postav nedávají hercům moc prostoru, aby si u diváka získali větší sympatie. Přiznám se, že některé postavy mě v pozdější fázi seriálu vyloženě otravovaly.

Co jistě dokáže ocenit každý milovník tohoto žánru scifi je dobře vykreslené prostředí konce světa. Jakmile sourozenci opustí podzemní kryt a připojí se ke skupince dalších přeživších, začne vizuálně příjemné putování zničenou civilizací.  Bohužel ani to nestačí zachraňovat slabou dějovou linku a protivné chování hlavních hrdinů. První série tak asi zůstane lehce nad průměrem, ostatní dvě stahují seriál do šedého průměru.  

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*