Tribes of Europa (Evropské kmeny) – první série

Po apokalypse vypukla mezi novými evropskými ministáty válka. Nad kontinentem se ale stahují ještě temnější mračna a tři sourozence čeká tvrdý boj o přežití …

Civilizace se zhroutila, divoká příroda opět pokryla starý kontinent a koruny stromů přikryly rozvaliny velkoměst. V jejich stínu, na hrobech milionu mrtvých, vznikla nová Evropa, plná malých kmenových států. Většina z nich žije v souladu s okolní přírodou. Ne všem se ale chce žít v míru. A když se v nové Evropě objeví artefakt v podobě prastaré předválečné technologie, rozhoří se další válečný požár.

Evropské kmeny jsou zajímavým přírůstkem do rodiny postapokalyptických seriálů. Pro českého diváka navíc o to zajímavější, že se jeho velká část natáčela u nás a pozorné oči v některých scénách rozpoznají známé pražské lokality. Samozřejmě upravené do podoby, která odpovídá válečné katastrofě. Celkový vizuální vjem je opravdu skvělý, apokalypsa je cítit z každého záběru a pohled z dronů působí velmi uvěřitelně. Naši němečtí sousedé si v ničem nezadají s hollywoodskými kolegy.

Podobné je to i s hereckým obsazením. Tváře většiny herců budou pro běžného diváka neznámé, ale svými výkony rozhodně nezklamou. Produkční skupina Wiedemann & Berg má jisté zkušenosti s postapo  tematikou v podobě seriálu Dark odkud si režisér seriálu propůjčil Olivera Masucciho, který zvedá hereckou laťku ještě o stupínek výše. A když připočteme ještě poměrně kvalitní hudbu a občas se mihnoucí české herce, máme před sebou velmi dobrý seriál, který nás od obrazovek jen tak nepustí. I když….

Seriál má slabší rozjezd a ten kdo nebude mít dostatek trpělivosti může přijít o gradující kvalitu a skvělé následující díly. Ten pravý „drive“ totiž dostává tahle série až ve třetím díle. Stojí za to si počkat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*