Into the night ( Za stínem noci ) – druhá série

Přeživším v letadle, které letí ve stínu noci, se podaří kontaktovat další skupinku šťastlivců. Ti se schovávají v podzemním krytu s dostatkem zásob jídla a vody. Slunce stále nemilosrdně vraždí neznámým typem záření a tak je nutné přistát v noci a co nejrychleji se přesunout do krytu. Otázkou je, jestli se to podaří všem.

Druhá série postapokalyptického seriálu „Za stínem noci“ přesune děj z letadla do vojenského krytu. Zatímco první díly diváka seznamují s pasažéry posledního letu a jejich občas nelogickým jednáním, druhá část přináší nové obličeje a bohužel i další vlnu naprosto nepochopitelných dějových zvratů. Největší bolest první série se v té druhé doslova násobí. Těžko uvěřit, že je možné, aby přeživší lidé mezi sebou nenašli ani náznak spolupráce a při každé příležitosti si házeli klacky pod nohy.

I přesto má seriál nádech apokalypsy a právě kvůli němu se vyplatí druhou sérii zhlédnout. Podzemní kryt působí dostatečně věrohodně, noční nájezdy do okolních měst prostě k postapo kultuře patří a ne vždy se obyvatelům bunkru podaří přežít. To sice může působit depresivně, ale ke konci světa smrt patří a na rozdíl od jiných scén s nimi režisér zachází velmi umně. Druhou sérii rozhodně nekazí výprava ani herecké výkony v naší kotlině neznámých herců. Třetí řada tak má na čem stavět.  

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*